Nogurums, stress un bezmiegs – kā atgūt enerģiju un līdzsvaru dabiskā veidā?
Pastāvīga trauksme, nemiers un nespēja atpūsties ir kļuvušas par mūsdienu ikdienas normu. Un, ja tas turpinās ilgstoši, cieš ne tikai emocionālā labsajūta, bet arī veselība kopumā. Miega problēmas un hronisks stress ir cieši saistīti – viens baro otru, radot apburto loku, kurā cilvēks kļūst arvien nogurušāks, aizkaitinātāks un mazāk produktīvs.
Lielu lomu šajā procesā spēlē kortizols – hormons, kas regulē mūsu ķermeņa reakciju uz stresu. Lai gan kortizols nav tikai „sliktais hormons” un ir pat ļoti nepieciešams cilvēkam, pārmērīgs tā līmenis var izjaukt dabisko līdzsvaru organismā, ietekmējot miegu, enerģijas līmeni un pat smadzeņu darbību.
Labā ziņa! Ir dabiskas metodes, kā palīdzēt savam ķermenim tikt galā ar stresu un atjaunot līdzsvaru.
Kortizols: nepareizi saprastais hormons
Kortizols ir viens no svarīgākajiem hormoniem, kas palīdz mums izdzīvot un pielāgoties stresa situācijām. Kad sastopamies ar stresu, kortizola līmenis paaugstinās, palīdzot mobilizēt enerģiju un sagatavot ķermeni rīcībai. Tomēr, ja stress kļūst hronisks un kortizols nemitīgi ir augstā līmenī, sākas dažādas veselības problēmas:
- Miega traucējumi – pārāk augsts kortizola līmenis vakaros var apgrūtināt aizmigšanu un padarīt miegu nemierīgu;
- Enerģijas svārstības – dienas laikā var parādīties noguruma un apātijas epizodes;
- Trauksme un aizkaitināmība – kortizola pārprodukcija ietekmē garastāvokli, radot iekšēju nemieru;
- Smadzeņu darbības pasliktināšanās – ilgstoši augsts kortizola līmenis var ietekmēt atmiņu un koncentrēšanās spējas.
Kā stress un miegs savstarpēji ietekmē viens otru?
Pastāvīga cīņa ar stresu izjauc dabisko miega ciklu. Ja cilvēks ir hroniskā stresā, viņš biežāk mostas naktī, guļ virspusēji vai pat piedzīvo bezmiegu. Savukārt, slikts miegs tikai pastiprina stresa reakcijas nākamajā dienā, palielinot kortizola izdalīšanos.
Bezmiega sekas:
- Paaugstināts stresa līmenis un trauksme;
- Samazināta enerģija un motivācija;
- Imūnsistēmas pavājināšanās;
- Svara svārstības un vielmaiņas traucējumi.
Lai pārtrauktu šo ciklu, nepieciešams ne tikai samazināt stresu, bet arī atjaunot veselīgu miega ritmu.
Dabiskie risinājumi stresa samazināšanai un miega uzlabošanai
Ir vairāki veidi, kā atbalstīt savu ķermeni un mazināt hroniskā stresa un miega problēmu ietekmi. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir adaptogēnu iekļaušana ikdienas rutīnā.
Lion’s Mane – atmiņas un smadzeņu darbības atbalstam
Lion’s Mane (Hericium erinaceus) ir sēne, kas pazīstama ar savu pozitīvo ietekmi uz nervu sistēmu. Tā veicina nervu augšanas faktora (NGF) ražošanu, kas palīdz uzturēt smadzeņu darbību, uzlabot atmiņu un mazināt smadzeņu nogurumu. Atsauce uz pētījumu
Potenciālie ieguvumi:
- Palīdz uzlabot koncentrēšanās spējas
- Atbalsta smadzeņu darbību ilgtermiņā
- Mazina tā saukto mentālo miglu un izsīkumu
Apskati Shroomium Lion’s Mane jeb latviski Ežu dižadatenes uztura bagātinātājus
Reishi – dabīgais „miera hormonu” līdzsvarotājs
Reishi (Ganoderma lucidum) jau gadsimtiem tiek izmantota, lai veicinātu relaksāciju un uzlabotu miega kvalitāti. Zinātniskie pētījumi rāda, ka Reishi var palīdzēt nomierināt nervu sistēmu un atjaunot dabisko miega ritmu. Atsauce uz pētījumu
Potenciālie ieguvumi:
- Veicina dziļāku un kvalitatīvāku miegu
- Mazina stresu un trauksmi
- Atbalsta imūnsistēmu
- Uzlabo asinsrites sistēmas darbību
Iepazīsti Reishi uztura bagātinātājus
Kas īsti ir adaptogēni?
Adaptogēni ir augu un sēņu grupas vielas, kas palīdz ķermenim pielāgoties stresam un uzturēt līdzsvaru. Viens no fascinējošākajiem aspektiem ir tas, ka adaptogēni darbojas kā bioloģiskie „termostati” – tie ne tikai nomierina pārāk aktīvu stresa reakciju, bet arī var palīdzēt palielināt enerģiju, ja organismam tā pietrūkst. Zinātnieki ir atklājuši, ka daži adaptogēni, piemēram, Lion’s Mane un Reishi, spēj ietekmēt ne tikai kortizola līmeni, bet arī smadzeņu neirotransmiterus, kas saistīti ar laimes sajūtu un emocionālo stabilitāti. Citiem vārdiem sakot, tie var ietekmēt gan prāta asumu, gan iekšējo mieru, sniedzot līdzsvarotu un dabisku atbalstu ķermenim bez riska un blaknēm. Atsauce te
Stresa un miega problēmas nav jāpieņem kā neatņemama dzīves sastāvdaļa. Mainot ikdienas ieradumus un iekļaujot dabiskus risinājumus, ir iespējams atjaunot ķermeņa līdzsvaru un justies labāk. Lion’s Mane un Reishi var būt daļa no šī ceļa, sniedzot dabisku atbalstu nervu sistēmai un ķermenim, palīdzot atgūt enerģiju un uzlabojot mieguKā zarnu veselība ietekmē mentālo labsajūtu?
Viens no galvenajiem veidiem, kā zarnu veselība ietekmē mentālo stāvokli, ir neirotransmiteru ražošana. Piemēram, apmēram 90% serotonīna – hormons, kas ietekmē garastāvokli un mieru – tiek sintezēts tieši zarnās. Ja zarnu mikrobioms nav līdzsvarā, tas var veicināt iekaisumu un neirotransmiteru disbalansu, kas saistīts ar trauksmi un depresiju.
Kā funkcionālās sēnes var atbalstīt zarnu un smadzeņu veselību?
Lion’s Mane – smadzeņu un nervu sistēmas atbalsts
Lion’s Mane jeb ežu diždadene (Hericium erinaceus) ir sēne ar neiroprotektīvām īpašībām. Tā satur hericenonus un erinacīnus – savienojumus, kas stimulē nervu augšanas faktora (NGF) sintēzi. NGF palīdz atjaunot neironus, uzlabot atmiņu un kognitīvās spējas, kā arī mazināt trauksmi.
Lion’s Mane darbojas arī līdzīgi kā prebiotika, veicinot labvēlīgo baktēriju vairošanos zarnās, kas savukārt pozitīvi ietekmē smadzeņu darbību.
Reishi – stresa un imūnsistēmas balansētājs
Reishi (Ganoderma lucidum) ir adaptogēna sēne, kas palīdz organismam pielāgoties stresam. Tās sastāvā esošie triterpenoīdi un polisaharīdi palīdz regulēt kortizola līmeni – galveno stresa hormonu. Ilgstoši paaugstināts kortizols negatīvi ietekmē gan zarnu veselību, gan mentālo stāvokli, tāpēc Reishi var būt vērtīgs papildinājums stresa mazināšanai.
Turklāt Reishi satur beta-glikānus, kas darbojas kā barība labvēlīgajām baktērijām un palīdz uzturēt zarnu mikrobioma līdzsvaru.
Prebiotikas un probiotikas: kā tās palīdz smadzenēm?
Lai uzturētu veselīgu mikrobiomu, nepieciešams gan pievienot labvēlīgās baktērijas (probiotikas), gan nodrošināt tām piemērotu vidi ar prebiotikām.
Probiotikas – labās baktērijas
Probiotikas ir dzīvas baktērijas, kas palīdz uzturēt zarnu veselību. Mentālās veselības atbalstam īpaši izpētītas ir:
- Lactobacillus rhamnosus – ietekmē GABA receptorus smadzenēs, kas var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi
- Bifidobacterium longum – veicina neirotransmiteru līdzsvaru un var mazināt depresijas simptomus
- Lactobacillus helveticus – palīdz regulēt kortizola līmeni, kas ir svarīgi hroniska stresa gadījumā
Šīs baktērijas var uzņemt ar fermentētiem produktiem, piemēram, kefīru, skābētiem kāpostiem, kimči un dabīgo jogurtu, vai lietot probiotiku piedevas.
Prebiotikas – barība labvēlīgajām baktērijām
Prebiotikas ir nesagremojamas šķiedrvielas, kas baro probiotikas un palīdz tām augt. Prebiotikām bagāti produkti ir:
- Sparģeļi, ķiploki, sīpoli un cigoriņi
- Zaļi banāni un ogas
- Pilngraudi, linsēklas un mandeles
Lion’s Mane un Reishi satur polisaharīdus un beta-glikānus, kas darbojas kā prebiotikas un veicina labvēlīgo baktēriju augšanu.
Praktiski soļi veselīgam zarnu un smadzeņu balansam
Lai maksimāli izmantotu zarnu un smadzeņu veselības saikni, iekļauj savā ikdienā šos ieradumus:
- Ēd fermentētus produktus – kefīru, dabīgo jogurtu, kimči, skābētus kāpostus
- Bagātini uzturu ar prebiotikām – lieto šķiedrvielām bagātus produktus un funkcionālās sēnes
- Lieto Lion’s Mane un Reishi ekstraktus – tie palīdz smadzeņu un zarnu veselībai
- Samazini apstrādātu cukuru un mākslīgos saldinātājus – tie var kaitēt zarnu mikrobiomam
- Iekļauj veselīgos taukus – avokado, rieksti un olīveļļa palīdz smadzeņu darbībai
- Samazini stresu un rūpējies par miegu – kortizola līmeņa pareiza kontrole ir būtiska zarnu un smadzeņu veselībai
Zarnu mikrobioms ir vairāk nekā tikai gremošanas sistēmas daļa – tas būtiski ietekmē mūsu mentālo labsajūtu, stresu un kognitīvās spējas. Probiotikas palīdz uzturēt labvēlīgo baktēriju līdzsvaru, savukārt prebiotikas nodrošina tām barību. Lion’s Mane un Reishi piedāvā unikālu atbalstu gan zarnu, gan smadzeņu veselībai.
Lai uzlabotu mentālo un fizisko labsajūtu, ir svarīgi ne tikai rūpēties par savu atpūtu, bet arī pievērst uzmanību uzturam – jo veselīgas zarnas ir stabils pamats veselam prātam!
Kā atbloķēt smadzeņu miglu un atgūt fokusu?
Kas izraisa smadzeņu miglu?
Smadzeņu miglas galvenie cēloņi ir hronisks stress, nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs, nesabalansēts uzturs un zarnu mikrobioma disbalanss, kas var ietekmēt neirotransmiteru darbību un kognitīvās funkcijas. Zinātnieki ir atklājuši, ka hronisks stress un iekaisumi smadzenēs var kavēt nervu signālu pārraidi, radot palēninātu domāšanu un koncentrēšanās problēmas. Ja Tava ikdiena ir pilna ar termiņiem, uzdevumiem un informācijas troksni, nav brīnums, ka smadzenes ir pārslodzes režīmā.
Daži vienkārši paņēmieni, kurus iekļaut savā rīta rutīnā, lai uzlabotu pašsajūtu:
- Smadzenēm nepieciešams skābeklis un 5–10 minūšu dinamiska stiepšanās, pastaiga vai elpošanas vingrinājumi uzlabo asinsriti, stimulē smadzeņu darbību un samazina stresa hormona (kortizola) līmeni.
- Glāze remdena ūdens ar ābolu etiķi no rīta aktivizē gremošanas sistēmu, kas var atbalstīt gremošanas fermentu darbību, palīdzēt regulēt cukura līmeni asinīs un veicināt labvēlīgo zarnu mikrofloru.
- Ēd veselīgas, olbaltumvielām bagātas brokastis bez lieka cukura un ogļhidrātiem. Sākt dienu ar cukuru un ātrajiem ogļhidrātiem nozīmē enerģijas kritumu drīz pēc paēšanas. Kafiju dzer pēc brokastīm nevis tukšā dūšā.
- Iekļauj savā rīta rituālā funkcionālās sēnes, piemēram, Lion's mane ektraktu. Pētījumi pierāda, ka Lion’s Mane sēnes satur hericenonus un erinacīnus, kas stimulē smadzenes un ļauj būt produktīvākam visas dienas garumā.
Ja vēlies atbrīvoties no smadzeņu miglas un sākt dienu ar skaidru prātu, sāc ar nelielām izmaiņām savā rīta rutīnā. Vairāk kustību, labāks uzturs, mazāk stresa un kvalitatīvas funkcionālās sēnes, piemēram, Lion's Mane ektrakts – šāds komplekss piegājiens var pilnīgi izmainīt Tavu dienu un labsajūtu.
Pirms atgriezies pie saviem darbiem – izmēģini šo rutīnu jau rītdien!
Ja Tev ir savi efektīvi triki kā atvieglot ikdienu, dalies ar tiem komentāros.
Reishi un aknu veselība: dabīgs sabiedrotais organisma detoksikācijai
Reishi sēne (Ganoderma lucidum), kuru bieži dēvē par “nemirstības sēni”, Austrumu medicīnā tiek izmantota jau gadsimtiem ilgi, lai uzlabotu vispārējo labsajūtu, stiprinātu imunitāti un veicinātu organisma dabiskās attīrīšanas procesus.
Reishi un aknu aizsardzība
Reishi sēne satur virkni aktīvu savienojumu, kas pozitīvi ietekmē aknu veselību. Starp tiem izceļas beta-glikāni, triterpēni, ganoderīnskābe un citi antioksidanti, kas savstarpējā mijiedarbībā samazina oksidatīvo stresu un iekaisumu aknu šūnās.
Antioksidatīvā aizsardzība pret toksīniem
Ik dienu aknas tiek pakļautas toksisku vielu ietekmei – ne tikai no pārtikas un alkohola, bet arī no apkārtējās vides un stresa. Reishi sēnes antioksidanti palīdz neitralizēt brīvos radikāļus, kas veicina aknu šūnu bojājumus. Tas ir īpaši svarīgi tiem, kas regulāri lieto alkoholu, jā, arī vīnu, jo alkohola metabolizēšanas procesā aknās veidojas toksisks savienojums – acetaldehīds, kas var bojāt aknu šūnu membrānas.Acetaldehīds ir toksisks organismam un ir galvenais iemesls sliktai pašsajūtai pēc alkohola lietošanas, jo tas izraisa galvassāpes, nelabumu un vispārēju diskomfortu. Ilgtermiņā šis ķīmiskais savienojums, kas rodas organismā kā vielmaiņas subprodukts, var bojāt DNS un palielināt noteiktu vēža veidu riskus, īpaši barības vadā un aknās.
Aknu reģenerācijas veicināšana
Reishi polisaharīdi tiek pētīti to labvēlīgās ietekmes uz aknām dēļ. Petījumi liecina, ka tie veicina aknu šūnu atjaunošanos un var būt noderīgi, ja aknas jau ir piedzīvojušas stresu vai bojājumus. Piemēram, ja uzturā bieži tiek lietoti piesātinātie tauki un cepta pārtika, tas var veicināt taukainās hepatozes attīstību – stāvokli, kurā aknu šūnas uzkrāj liekus taukus, samazinot to funkcionalitāti.
Pretiekaisuma iedarbība
Triterpēni, kas atrodami reishi sēnē, pētījumos parāda spēcīgu pretiekaisuma efektu. Tas ir īpaši svarīgi tiem, kuriem ir hroniski iekaisuma procesi, kas var būt saistīti ar neveselīgu uzturu, infekcijām vai pat autoimūnām slimībām. Samazinoties iekaisumam, aknu šūnas var efektīvāk pildīt savas funkcijas un atjaunoties.
Papildus aknu veselības uzlabošanai, pētījumi parāda, ka Reishi var:
- Atbalstīt imunitāti, palielinot organisma izturību pret infekcijām;
- Palīdzēt samazināt stresu un uzlabot miegu, jo stabilizē nervu sistēmu;
- Pozitīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību, jo veicina asinsspiediena normalizēšanos.
Aknu veselība ir kritiski svarīga kopējai labsajūtai un organisma efektīvai darbībai. Dzīvesveida un uztura paradumi tieši ietekmē to, cik labi aknas spēj pildīt savas funkcijas. Reishi sēne, pateicoties savām antioksidantu īpašībām, pretiekaisuma un reģenerāciju veicinošajām īpašībām, var kalpot par dabīgu sabiedroto aknu veselības uzturēšanai.
Ja bieži jūties noguris, piedzīvo smaguma sajūtu pēc maltītēm vai ir nosliece uz neveselīgākiem uztura paradumiem, ir vērts apsvērt dabīgos risinājumus, kas var atbalstīt aknu darbību un veicināt labsajūtu ilgtermiņā.
Atsauces:
Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi) A Medicinal Mushroom
Adenosine-rich extract of Ganoderma lucidum: A safe and effective lipid-lowering substance
Vai Lion’s Mane sēne var palīdzēt UDHS simptomu mazināšanā?
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) jeb angliski ADHD
ir stāvoklis, kas ietekmē koncentrēšanās spējas, impulsu kontroli un
izpildfunkcijas. Lai gan tradicionāli ārstēšanai izmanto ķīmiskos medikamentus
un terapiju, arvien vairāk cilvēku meklē dabīgas alternatīvas, kas varētu
uzlabot smadzeņu darbību. Pēdējā laikā īpašu uzmanību UDHS simptomu novēršanā
ieguvusi Lion’s Mane jeb latviski Ežu dižadatene – sēne, kas pazīstama
ar savām nervu sistēmu aizsargājošajām un kognitīvo funkciju uzlabojošajām
īpašībām.
Lion’s Mane ir unikāla ar to, ka satur hericenonus un erinacīnus – savienojumus, kas veicina nervu augšanas faktora (NGF) sintēzi. NGF spēlē būtisku lomu smadzeņu plastiskumā, neironu augšanā un reģenerācijā. Pētījumi liecina, ka šī sēne var:
-
Uzlabot atmiņu un koncentrēšanās spējas,
-
Veicināt neironu aizsardzību un atjaunošanos,
-
Samazināt iekaisumu smadzeņu šūnu līmenī, kas bieži tiek saistīts ar UDHS simptomiem,
-
Palīdzēt līdzsvarot dopamīna un citu neirotransmiteru darbību, kas ir būtiski UDHS gadījumā.
Lai gan pētījumu par Lion’s Mane ietekmi tieši uz UDHS ir salīdzinoši maz, ir vairākas indikācijas, ka šī sēne varētu būt noderīga. 2020. gada pētījumā ar dzīvniekiem tika konstatēts, ka Lion’s Mane ekstrakts palīdz uzlabot uzmanību un samazināt impulsivitāti, kas ir raksturīgas UDHS pazīmes. Turklāt cilvēki, kas lieto Lion’s Mane ekstraktu, bieži ziņo par labāku mentālo skaidrību, mazāku „smadzeņu miglu” un ilgstošāku koncentrēšanās spēju.
Kā lietot Lion’s Mane UDHS gadījumā?Lai maksimāli izmantotu Lion’s Mane priekšrocības, svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes ekstraktu ar augstu beta-glikānu un aktīvo savienojumu saturu. Ieteicamā deva ir 500–1500 mg dienā, taču katram organismam tā var atšķirties. Pirmie efekti parasti ir jūtami pēc pāris nedēļām, savukārt ilgstoša lietošana var sniegt izteiktākus rezultātus.
Lai gan Lion’s Mane nevar aizstāt tradicionālos UDHS ārstēšanas veidus, tā var būt vērtīgs papildinājums smadzeņu veselības uzlabošanai. Dabiskās izcelsmes nootropie līdzekļi kļūst arvien populārāki, un šīs sēnes potenciāls ir milzīgs.
Atsauces:
Reduction of depression and anxiety by 4 weeks Hericium erinaceus intake
Neurotrophic and Neuroprotective Effects of Hericium erinaceus
Kortizols: Mīti, fakti un adaptogēnu loma tā regulēšanā
Kortizols bieži tiek dēvēts par "stresa hormonu", un tam bieži vien tiek piedēvēta negatīva loma mūsu organismā. Medijos un veselības blogos bieži tiek izcelts kortizola kaitīgums, liekot domāt, ka jebkurš tā pieaugums ir bīstams. Taču vai šāds skatījums ir pilnīgi pareizs? Apskatīsim kortizola patieso dabu, apgāzīsim izplatītos mītus un izskaidrosim, kā adaptogēni, piemēram, Lion’s Mane un Reishi, varētu palīdzēt kortizola regulēšanā.
Kas ir kortizols un kā tas darbojas?
Kortizols ir hormons, ko izdala virsnieru dziedzeri, kad ķermenis piedzīvo stresu. Tas spēlē svarīgu lomu vairākos procesos, piemēram:
Cukura līmeņa regulācija asinīs - kortizols stimulē glikozes izdalīšanos, lai nodrošinātu ķermeni ar enerģiju.
Iekaisumu procesu regulācija - lai mazinātu iekaisumus akūtu slimību laikā.
Stabila asinsspiediena uzturēšana - nodrošinot efektīvu asinsriti, kad ķermenis ir pakļauts stresam.
Tomēr ilgstoši paaugstināts kortizola līmenis ir saistīts ar veselības problēmām, piemēram, svara pieaugumu, traucētu miegu, imunitātes pavājināšanos un pat garīgās veselības problēmām.
Izplatītākie mīti par kortizolu:1. "Kortizols vienmēr ir slikts"Patiesība: Kortizols ir absolūti nepieciešams organisma darbībai. Tas ne tikai palīdz tikt galā ar stresu, bet arī nodrošina, ka mēs spējam koncentrēties, uzturēt modrības līmeni un reaģēt uz draudiem.
2. "Jūs varat pilnībā izvairīties no kortizola palielināšanās"Patiesība: Stress ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa, un organisma reakcija uz to ir dabiska. Kortizola līmeņa svārstības ir normālas, it īpaši diennakts ritma ietvaros.
3. "Augsts kortizola līmenis vienmēr ir ilgstoša stresa rezultāts"Patiesība: Kortizola līmenis var pieaugt ne tikai stresa dēļ. Intensīvi treniņi, medikamenti vai uzturs var ietekmēt šo hormonu.
Adaptogēni ir dabiskas vielas, kas palīdz organismam pielāgoties stresam un uzturēt homeostāzi (organisma pašregulāciju). Divi populāri adaptogēni - Lion’s Mane un Reishi sēnes - izceļas ar savu spēju atbalstīt nervu sistēmu un samazināt stresa hormonu ietekmi.
Lion’s Mane (Hericium erinaceus)Lion’s Mane ir pazīstams ar savu pozitīvo ietekmi uz smadzeņu darbību un nervu reģenerāciju. Pētījumi liecina, ka Lion’s Mane:
Samazina stresa un trauksmes līmeni: Pētījumi parāda, ka Lion’s Mane ekstrakta lietošana 4 nedēļas, samazināja trauksmes simptomus un uzlaboja koncentrēšanos.
Veicina nervu augšanas faktoru (NGF): Tas ir svarīgs proteīns, kas atjauno nervu šūnas un var uzlabot organisma reakciju uz stresu.
Reishi sēne bieži dēvēta par "mūzīgo jaunības eliksīru" tiek izmantota vairākus gadsimtus austrumu medicīnā, lai uzlabotu vispārējo veselības stāvokli, tā:
- Regulē kortizola līmeni: Pētījumi pierādījuši, ka Reishi ekstrakts var samazināt stresa radītā kortizola izdalīšanos.
Atbalsta imūnās sistēmas darbības: Reishi sēnes satur beta-glikānus, kas stiprina imūnās šūnas.
Veicina miegu: Reishi ir dabisks adaptogēns, kas nomierina nervu sistēmu un uzlabo miega kvalitāti—būtisks faktors kortizola normalizēšanās procesā.
Izvēlieties kvalitatīvus produktus: Pārliecinieties, ka uztura bagātinātājam ir augsts beta-glikānu saturs un tas ir standartizēts, kā arī ir izsekojams produkta ražošanas process un veiktās analīzes nav no apšaubām laboratorijām.
Sāciet ar nelielām devām: Svarīgi ir saprast, kā jūsu organisms reaģē uz konkrēto adaptogēnu.
Lietojiet regulāri: Ilgtermiņa efekti bieži vien ir izteiktāki par īstermiņa uzlabojumiem.
Kortizols nav "ienaidnieks", bet gan dabisks organisma palīgs sarežģītās situācijās. Tomēr ilgstoši paaugstināts kortizola līmenis var radīt veselības problēmas. Adaptogēni, kā Lion’s Mane un Reishi, piedāvā efektīvu, dabisku veidu, kā atbalstīt kortizola regulēšanu un uzlabot vispārējo labsajūtu.
Vai vēlies uzlabot savu stresa noturību un paaugstināt enerģijas līmeni? Izmēģini Shroomium Lion’s Mane un Reishi kapsulas un piedzīvo adaptogēnu spēku jau šodien!
Atsauces:
Reishi sēnes ekstrakts veselībai – kā tas palīdz un kāpēc tas ir tik svarīgi?
Reishi sēne, pazīstama arī kā Ganoderma lucidum, ir sena medicīniska sēne, kas Āzijas valstīs tiek izmantota vairāk nekā 2000 gadus. Mūsdienu zinātniskie pētījumi ir apstiprinājuši tās daudzveidīgās veselības uzlabošanas īpašības, padarot to par neaizstājamu uztura bagātinātāju cilvēkiem, kuri vēlas stiprināt savu imūnsistēmu, mazināt stresu un uzlabot dzīves kvalitāti. Šeit ir 5 galvenie ieguvumi, kas padara Reishi sēnes ekstraktu par nozīmīgu papildinājumu jūsu ikdienas uzturā.
Imūnsistēmas stiprināšana
Reishi sēnes ekstrakts ir pazīstams ar spēju stimulēt imūnsistēmu, pateicoties augstajam beta-glikānu un polisaharīdu saturam. Šīs vielas veicina makrofāgu, T šūnu un citokīnu aktivitāti, kas palīdz organismam cīnīties ar infekcijām un aizsargā pret hroniskām slimībām. Zinātniski pētījumi apliecina, ka Reishi polisaharīdi uzlabo imūnreakciju un kavē audzēju augšanu.
Stresa mazināšana un emocionālais līdzsvars
Reishi darbojas kā adaptogēns, palīdzot organismam pielāgoties stresam un mazinot emocionālās spriedzes ietekmi. Tas var uzlabot miega kvalitāti, mazināt trauksmi un veicināt psihisko līdzsvaru. Pētījums parādīja, ka cilvēkiem, kuri lietoja Reishi ekstraktu, ievērojami uzlabojās emocionālais stāvoklis un samazinājās stresa līmenis.
Antioksidantu aizsardzība un šūnu aizsardzība
Reishi ekstrakts ir bagāts ar antioksidantiem, kas palīdz aizsargāt šūnas no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem. Antioksidantu darbība var samazināt oksidatīvo stresu, kas ir saistīts ar novecošanos, iekaisumiem un hroniskām slimībām. Reishi triterpēni un ganodermskābes ir zināmi antioksidanti, kas efektīvi samazina oksidatīvos bojājumus.
Sirds un asinsvadu veselības atbalsts
Reishi sēnes ekstrakts var palīdzēt uzlabot sirds un asinsvadu veselību, samazinot asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Triterpēni, kas atrodami Reishi, darbojas kā dabīgi asinsspiediena regulatori, palīdzot uzturēt veselīgu asinsriti un mazinot sirds slimību risku.
Aknu aizsardzība un detoksikācija
Reishi ekstrakts palīdz uzlabot aknu darbību, kas ir būtiska organisma detoksikācijai un šūnu atjaunošanai. Pētījumi rāda, ka Reishi ekstrakts var veicināt aknu šūnu atjaunošanos un aizsargāt aknas no toksīniem, uzlabojot vispārējo ķermeņa veselību.
Pretiekaisuma ietekme
Reishi sēnes ekstrakts var mazināt iekaisumu, kas ir pamatā daudzām hroniskām slimībām, tostarp artrītam un sirds slimībām. Tā pretiekaisuma īpašības palīdz novērst iekaisumu un uzlabo ķermeņa atveseļošanās spējas.
Palīdzība noguruma mazināšanā
Reishi ekstrakts ir īpaši noderīgs tiem, kuri cieš no hroniska noguruma sindroma. Pētījumi apliecina, ka Reishi lietošana būtiski uzlaboja dzīves kvalitāti un enerģijas līmeni cilvēkiem ar hronisku nogurumu.
Atsauces:
Antioxidative and Antiinflammatory Activities of the Chloroform Extract of Ganoderma lucidum
A review of Ganoderma Lucidum (Reishi): A miraculous medicinal mushroom
Advances in research on the active constituents and physiological effects of Ganoderma lucidum
Lion's Mane sēnes un kognitīvo funkciju uzlabošana – vai tas tiešām strādā?
Ja meklējat veidu, kā uzlabot atmiņu, koncentrēšanos un vispārējo smadzeņu darbību, iespējams, esat dzirdējuši par Lion's Mane (Hericium erinaceus) sēni. Bet vai tā tiešām darbojas? Zemāk aplūkosim šīs sēnes efektivitāti kognitīvo funkciju uzlabošanā un kāpēc tā varētu kļūt par vērtīgu papildinājumu jūsu ikdienas uzturā.
Kā Lion's Mane ietekmē smadzenes?Lion's Mane sēne satur unikālas bioaktīvās vielas – hericenonus un erinacīnus, kas ir atbildīgi par nervu augšanas faktora (NGF) ražošanas stimulēšanu. NGF ir būtiska olbaltumviela, kas veicina neironu (smadzeņu šūnu) augšanu un atjaunošanos. Neironu bojājumi un samazināta NGF aktivitāte ir cieši saistīta ar dažādām neirodeģeneratīvām slimībām, tostarp Alcheimera slimību un demenci.
Pētījumi liecina, ka Lion's Mane spēj paātrināt neironu atjaunošanās procesu, kas uzlabo ne tikai smadzeņu plastiskumu, bet arī izziņas procesus, piemēram, atmiņu un mācīšanās spējas aizsargājot smadzeņu šūnas no oksidatīvā stresa.
Klīniskie pētījumi: Reāli pierādījumi par efektivitāti Alcheimera slimības pētījumiViens no būtiskākajiem pētījumiem, kas apliecina Lion's Mane pozitīvo ietekmi uz kognitīvo funkciju, tika veikts ar pacientiem, kuri cieš no Alcheimera slimības. Pētījums, kas publicēts International Journal of Molecular Sciences (Li, et al., 2017), pierādīja, ka Hericium erinaceus ekstrakts ievērojami uzlaboja kognitīvo funkciju pelēm ar Alcheimera simptomiem, palielinot NGF līmeni un samazinot neirodeģeneratīvās izmaiņas smadzenēs .
Uzlabojumi atmiņā un koncentrēšanās spējasCits klīniskais pētījums, kurā piedalījās cilvēki vecumā no 50 līdz 80 gadiem, parādīja, ka, lietojot Lion's Mane 16 nedēļas, tika novērots ievērojams uzlabojums kognitīvajās funkcijās un īstermiņa atmiņā. Kad lietošana tika pārtraukta, šie uzlabojumi sāka mazināties, kas norāda uz pastāvīgas lietošanas nozīmīgumu.
Lion's Mane satur augstu antioksidantu līmeni, kas pasargā smadzenes no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem un palīdz samazināt ar novecošanos saistītos kognitīvos traucējumus.
Atsauces:
Neurotrophic and Neuroprotective Effects of Hericium erinaceus
Reduction of depression and anxiety by 4 weeks Hericium erinaceus intake
Therapeutic Potential of Hericium erinaceus for Depressive Disorder
10 iemesli, kāpēc Lion's mane obligāti iekļaut savā uzturā
Hericenoni un erinacīni – aktīvās vielas, kas atrodamas Lion's Mane – stimulē nervu augšanas faktora (NGF) sintēzi, kas nepieciešama nervu šūnu atjaunošanai un neironu augšanai. Pētījumi liecina, ka šo savienojumu iedarbība var uzlabot kognitīvo funkciju un mazināt Alcheimera slimības riskus.
2. Palīdz cīnīties ar depresiju un trauksmiPētījumi ir parādījuši, ka regulāra Lion's Mane lietošana var ievērojami samazināt trauksmes un depresijas simptomus. Tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar neirotrofiskā faktora (BDNF) ražošanu smadzenēs, BDNF ir proteīns, kas veicina jaunu neironu veidošanos un atjaunošanu, kā arī uzlabo sinaptisko plastiskumu.
3. Atbalsta kognitīvo funkciju un atmiņuLion's Mane palīdz uzlabot atmiņu un mācīšanās spējas. Pētījumi rāda, ka šīs sēnes bioaktīvās vielas aizsargā smadzenes pret oksidatīvo stresu un uzlabo sinaptisko plastiskumu, kas ir svarīgs atmiņas un izziņas procesu uzturēšanai.
4. Stiprina imūnsistēmuHericenoni un beta-glikāni, kas atrodami Lion's Mane sēnē, aktivizē imūnās šūnas, kas palīdz ķermenim cīnīties pret infekcijām un uzlabo spēju cīnīties ar slimībām.
5. Samazina iekaisuma procesusLion's Mane satur spēcīgus antioksidantus un pretiekaisuma vielas, piemēram, polifenolus un flavonoīdus, kas palīdz mazināt hronisku iekaisumu un samazina risku saslimt ar sirds slimībām, artrītu un citām hroniskām kaitēm.
6. Uzlabo gremošanas sistēmas darbībuPētījumi rāda, ka Lion's Mane palīdz atjaunot kuņģa un zarnu trakta gļotādu, samazinot kuņģa gļotādas bojājumus. Tās aktīvās vielas palīdz cīnīties pret zarnu iekaisumu un uzlabo vispārējo gremošanas sistēmas veselību.
7. Samazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībāmLion's Mane tiek saistīts ar holesterīna un triglicerīdu līmeņa samazināšanu asinīs, kas palīdz samazināt sirds slimību risku. Pētījumi ir pierādījuši, ka Lion's Mane ekstrakti uzlabo tauku vielmaiņu un pazemina “slikto” holesterīnu.
8. Aizsargā nervu sistēmuLion's Mane var palīdzēt novērst nervu bojājumus, ko izraisa diabēts, insults vai citi neirodeģeneratīvi apstākļi. Tās pretiekaisuma un nervu atjaunojošās īpašības var mazināt perifēro neiropātiju (nervu bojājumi, kas var radīt nejutīgumu, tirpšanu vai sāpes ekstremitātēs) un veicināt bojātu nervu atjaunošanos.
9. Veicina ādas veselību un brūču dzīšanuLion's Mane ekstrakti uzlabo brūču dzīšanu, stimulējot kolagēna veidošanos un ādas šūnu atjaunošanos. Pētījumi liecina, ka tās pretiekaisuma īpašības var mazināt rētaudus un veicināt ātru audu reģenerāciju.
10. Samazina oksidatīvo stresuLion's Mane ir bagāts ar antioksidantiem, piemēram, hericenoniem un erinacīniem, kas palīdz organismam cīnīties pret brīvo radikāļu radītiem bojājumiem, kas var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos un hroniskas slimības, tostarp vēzi.
Atsauces:
Neurotrophic and Neuroprotective Effects of Hericium erinaceus
Reduction of depression and anxiety by 4 weeks Hericium erinaceus intake
Therapeutic Potential of Hericium erinaceus for Depressive Disorder